عکس iran-react-community
سایت جامعه ری‌اکت ایرانJavaScript
موضوع‌ها
۲
فورک‌ها
۱۱
ستاره‌ها
۱۴
تاریخ ایجاد
۱۲ بهمن ۱۳۹۷
آخرین بروزرسانی
۵ ماه قبل

Iran React Community
وب سایت جامعه ری‌اکت ایران

جامعه ری‌اکت ایران چیست؟

جامعه ری‌اکت ایران یک گروه تخصصی در حوزه نرم افزار است که در تاریخ ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ با هدف آشنایی و مشارکت توسعه‌دهندگان و علاقمندان به کتابخانه متن باز ری‌اکت جی اس و ری‌اکت نیتیو به کمک جمعی از فعالان این حوزه شروع به کار کرد. این جامعه در ابتدا با کمتر از ۴ عضو در تلگرام فعال شد و در کمتر از دو روز بیش از ۲۵۶ نفر به آن پیوستند.
در ادامه این جامعه فعالیت خود را در GitHub شروع کرد تا هم فرهنگ توسعه و مشارکت متن باز (Open Source) را در ایران پررنگتر کند و هم افراد جامعه در تعامل با یکدیگر نقص و کمبود‌های این کتابخانه را رفع و راهکارهای خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.
سپس این جامعه فعالیت خود را در اکثر شبکه‌های اجتماعی و محتوایی گسترش داد تا افراد جامعه در همه محیط‌های لازم به محتوا و تعامل‌های ممکن دسترسی داشته باشند.
اگر در محیطی فعالیت دارید که جامعه در آن فعال نیست و زمینه فعالیت جامعه را مناسب می‌دانید به شورای جامعه اطلاع دهید تا در آنجا نیز فعالیت به کمک شما آغاز شود.

شورای نظارت و حق مالکیت

جامعه به هیچ شخص یا گروهی تعلق مالکیتی ندارد و مخالف هر گونه انحصار به شخص یا شرکت است.

جامعه به وسیله "شورای نظارت" مدیریت و کنترل می‌شود. حضور هر شخص از اعضای جامعه در این شورا ممکن است و تمدید حضور هر فرد در شورا به میزان فعالیت و مؤثر بودن آن بستگی دارد و به معنای حضور همیشگی نخواهد بود.

مدیر کانال‌ها و گروه‌های جامعه از بین اعضای شورا انتخاب خواهند شد.

از هر شخص فعال برای حضور در شورا و مدیریت کانال‌ها دعوت خواهد شد و هر شخصی که حس می‌کند صلاحیت حضور در شورا را دارد می‌تواند درخواست عضویت خود را از طریق یکی از اعضای شورا و یا ارسال ایمیل (iran.react.community@gmail.com) به اطلاع شورا برساند.

بدیهی است پس از بررسی صلاحیت شخص توسط اعضای شورا ورود یا عدم ورود وی تعیین خواهد شد.

هر شخص حتی اگر عضو شورا نباشد حق انتقاد و ارائه پیشنهاد دارد و اعضای شورا باید به نظرات افراد غیر عضو شورا نیز توجه داشته باشند و در شورا آن را برای اجرا یا عدم اجرا به مشورت بگذارند.

هیچ شخص از اعضای شورا حق ندارد بخاطر مشکلات و سلیقه‌های شخصی محتوا، فرد یا فعالیتی را ممنوع و حذف نمایید و لغو عضویت هر شخص بسته به نظر جمع خواهد بود. در صورت مشاهده تخلف به سایر اعضای شورا اطلاع یا شکایت خود را به (iran.react.community@gmail.com) ارسال نمایید.

نحوه عضویت و مشارکت

از آنجایی که کلیه فعالیت‌ها و محتوا‌ها به فعالیت و مشارکت تک تک اعضای این جامعه بستگی دارد، رشد و پیشرفت آن نیز به همه اعضای آن متعلق خواهد بود.

گروه تلگرام

نکته: نیاز به اتصال اینترنت غیر فیلتر می‌باشد. لینک گـروه تلگرام جامعه ری‌اکت ایران از آنجایی که کلیه فعالیت‌ها و محتوا‌ها به فعالیت و مشارکت تک تک اعضای این جامعه بستگی دارد، رشد و پیشرفت آن نیز به همه اعضای آن متعلق خواهد بود.

کانال تلگرام

نکته: نیاز به اتصال اینترنت غیر فیلتر می‌باشد. لینک کـانال تلگرام جامعه ری‌اکت ایران از آنجایی که کلیه فعالیت‌ها و محتوا‌ها به فعالیت و مشارکت تک تک اعضای این جامعه بستگی دارد، رشد و پیشرفت آن نیز به همه اعضای آن متعلق خواهد بود.

گیت‌هاب

لینک صفحه سازمانی جامعه ری‌اکت ایران در گیت‌هاب فرآیند عضویت:

  1. نام کاربری یا ایمیل حساب کاربری گیت‌هاب خود را برای یکی از اعضای شورا و یا به ایمیل شورا ارسال نمایید.
  2. بعد از ثبت عضویت به شما اطلاع داده خواهد شد. در این لحظه باید به (صفحه سازمانی جامعه در گیت هاب) بروید.
  3. در نوار بالای صفحه روی دکمه invite کلیک کنید تا فرآیند عضویتتان تکمیل گردد.
  4. حال به تب people در بالای صفحه بروید و حساب خود را که ممکن است در صفحات دیگر باشید را پیدا کرده و در سطر خودتان private را به public تغییر تا افرادی که عضو اورگان هم نیستند شما را به عنوان عضو جامعه مشاهده کنند.
  5. از آنجایی که کلیه فعالیت‌ها و محتوا‌ها به فعالیت و مشارکت تک تک اعضای این جامعه بستگی دارد، رشد و پیشرفت آن نیز به همه اعضای آن متعلق خواهد بود.

توئیتر

نکته: نیاز به اتصال اینترنت غیر فیلتر می‌باشد. لینک صفحه توئیتر جامعه ری‌اکت ایران

اینستاگرام

لینک صفحه اینستاگرام جامعه ری‌اکت ایران