عکس SaffronCode
This is a package of command saved on a bat file to help you export your swf project and its dependency without need to open your IDEActionScript
موضوع‌ها
۰
فورک‌ها
۱
ستاره‌ها
۱۱
تاریخ ایجاد
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
آخرین بروزرسانی
حدود ۱ سال قبل

Air-Global-Export

This is a package of command saved on a bat file to help you export your swf project and its dependency without need to open your IDE

Downlad App Exporter (Beta version)

به کمک فایل ExporterGenerator.bat می توانید فایل swf را به همراه فایل های مورد نیاز و فایل های ane با چند دستور ساده و بدون نیاز به باز کردن محیط برنامه نویسیتان به فرمت های apk و ipa به صورت همزمان تبدیل کنید.


نحوه استفاده

• فایل bat را کنار فایل swf پروژه خود کپی کنید. فولدر آیکون ها و فایل های -app.xml باید در همان فولدر باشند.
• در اولین اجرا فایل تمام تنظیمات مورد نیاز برای خروجی را از شما دریافت می کند. فایل را اجرا کرده و طبق توضیحات پیش روی

نحوه ی قرار گیری فایل ExporterGenerator.bat در کنار فایل های دیگر پروژه

نحوه قرار گیری فایل ExporterGenerator.bat در کنار فایل های دیگر پروژه(در صورتی که کامپایلر سیستم عامل شما مشخص شده باشد، اولین بار از شما سوال می پرسد که آیا می خواهید تنظیمات سیستم عامل را تغییر دهید؟
Do you need to update your environment variables to? press 1 to proceed.)

تنظیمات عمومی-یک بار برای تمام پروژه ها

1- aircompiler:

برای برنامه نویسانی که با بیش از یک پروژه سرو کار دارند گزینه ی خوبی است که آدرس کامپایلر ادوب ایر خود را یک بار ثبت کنند تا در صورت بروز رسانی کامپایلر، تمام خروجی ها به کمک نسخه ی جدید ایر ایجاد شود. این متغیر از شما آدرس کامپایلر ادوب ایر ذخیره شده روی سیستم عامل شما را درخواست می کند. آدرس فولدر اصلی را وارد کرده و Enter را فشار دهید.
مثال: D:\air\AIRSDK_26

• تا زمانی که کامپایلر خود را تغییر نداده اید برای دفعات بعد و یا نرم افزار های بعد می توانید این گزینه را خالی بگذارید تا از آدرس قبلی استفاده شود.

2-My global natives folder:

ممکن است از تعداد زیادی فایل ane استفاده کرده باشید. برای اینکه بعد ها در بروز رسانی این کتابخانه ها در نرم افزار های مختلفتان به مشکل نخورید می توانید مانند کامپایلر یه فولدر را به آن اختصاص داده و از دفعات بعدی مقداری برای آن وارد نکنید تا از فولدر اصلی فایل های native ثبت شده استفاده شود. ( در ادامه تنظیمات اختصاصی نرم افزار مجدد این سوال پرسیده می شود )

3-My certificates direcoty (The direcotry that contains all of your p12 files) you can skip it blank:


شما می توانید برای تمام پروژه های certificate هایش مشترک استفاده کنید که حتما باید نام های آنها به صورت زیر باشند و همگی از یک پسورد استفاده کنند. شما می توانید پسورد p12 های خود را با یک فایل با نام passwords به صورت متن داخل همین فولدر ذخیره کرده و یا کلا این گزینه را رد کنید و به صورت دستی برای پروژه در تنظیمات بعدی نام فایل p12 و پسورد آن را وارد کنید.

نام p12:
آندروید:
MTeam Certification File.p12

آی او اس مخصوص تست:
MTeam IOS Certificate_dev.p12

آی او اس مخصوص خروجی اپل استور:
MTeam IOS Certificate.p12

تنظیمات اختصاصی-مختص پروژه جاری

1-Enter the SWF file name without extenstion:

وارد کردن نام فایل swf بدون وارد کردن پسوند فایل
مثال:myProject

2-Enter export file name:


نامی که می خواهید فایل های خروجی با آن نام ذخیره شوند. اگر فیلد خالی بماند از نام پروژه استفاده می شود.

3-Enter the apple development mobileprovision file name without extensnion:
4-Enter the apple production mobileprovision file name without extensnion:
5-Enter the apple adhoc mobileprovision file name without extensnion:

فایل های mobileprovision برای خروجی های iOS. تمام این فایل ها باید در کنار فایل swf اصلی قرار داده شده باشند و نام آنها بدون پسوند وارد شود. (اگر خروجی iOS ندارید، آنها را خالی رها کنید)

6-Do you have local native folder? enter its name or pass this questin blank:

در صورتی که پروژه شما فایل های native مخصوص خودش را دارد، فولدر فایل های native را در کنار پروژه ذخیره کرده و نام آن را وارد کنید.

7-Enter the name of the apple distribution manifest file:
8-Enter the name of the apple development manifest file:
9-Enter the name of the android development manifest file:

نام فایل های -app.xml یا manifest پروژه که باید برای نسخه های آندروید، iOS مخصوص پابلیش اپل استور و iOS مخصوص دیباگ و ادهاک نام آنها را به صورت جداگانه وارد کنید. یه نام پیشفرض به شما پیشنهاد می شود که در صورتی که صحیح است فیلد را خالی رها کنید.

10-If you need to change iOS and Android icons, add "AppIconsForPublish-and" for android icons and "AppIconsForPublish-and" for iOS icons. These directories should embed with your application: "Data AppIconsForPublish". Enter your own directory if you need to change them:

فایل های پیشفرض که معمولا با پروژه هایی که از SaffronCode استفاده کرده اند در اینجا به صورت پیشفرض در کنار نرم افزار قرار داده خواهد شد. در صورتی که فایل های دیگری می خواهید در کنار نرم افزار embed شوند و این مقادیر حذف شوند نام فایل ها و فولدر های خود را با یک space ثبت کنید.
مثال:myDataDirecory myImage.jpg otherImage.jpg

11--D:\Sepehr\MTeam Certifications\MTeam IOS Certificate_dev.p12
Do you need to change your iOS development certificate file? enter the new target or pass this question blank
12--D:\Sepehr\MTeam Certifications\MTeam IOS Certificate.p12
Do you need to change your iOS distribution certificate file? enter the new target or pass this question blank
13--D:\Sepehr\MTeam Certifications\MTeam Certification File.p12
Do you need to change your Android certificate file? enter the new target or pass this question blank

از شما فایلهای p12 مخصوص خروجی های آندروید، iOS به ترتیب درخواست می شود. می توانید آنها را به صورت آدرس کامل و یا در صورتی که کنار نرم افزار قرار دارند به صورت نسبی وارد کنید.
مثال:myCert.p12

14-Do you need to change the Certificate files passwords? Enter your new password:

رمز عبور مربوط به فایل های p12 خود را وارد کنید ( این رمز برای تمام فایل ها مشترک است )

در انتها از شما سوالاتی جهت هدایت به نسخه ی خروجی مورد نیاز را می پرسد و عملیات گرفتن خروجی انجام می شود.


1-with embeded air 3-remote debug


1 برای گرفتن خروجی قابل ریلیز از نرم افزار، 2 برای گرفتن خروجی جهت تست به کمک fdb و تست روی شبکه داخلی


1-Dev 2-Dist 3-remote debug 4-adHoc


1 خروجی برای دیوایس های تست. 2 خروجی برای پابلیش روی اپل استور. 3 خروجی تست ریموت داخل شبکه روی fdb. 4 خروجی adHoc* در مورد fdb توضیحی در این مستند آورده نشده است. در صورت نیاز میتوانید در این مورد مطالعه فرمایید. لینک مطالعه

توضیحات تکمیلی

حال صفحه تغییر می کند و نرم افزار برای خروجی گرفتن از پروژه شما آماده می شود. طبق دستور پیش رفته و گزینه مدل نسخه ی مورد نظر خود را وارد کنید تا خروجی ها برای شما ایجاد شوند. اگر هنگام خروجی گرفتن به خطایی خوردید، دستوری که خروجی شما را آماده می کند که در صفحه ی cmd قابل مشاده است را با دقت بررسی کنید تا اگر اشتباهی در پارامتر ها دیده شد مجدد آن را تنظیم کنید.


از دفعات بعدی وقتی این فایل را اجرا می کنید ابتدا از شما سوال می شود که آیا تنظیمات تغییر کند یا خیر که در صورت زدن گزینه Enter خودبه خود تنظیمات قبل را استفاده می کند.

تنظیمات مربوط به کامپایلر، فولدر فایل های نیتیو و فولدر فایل های p12 در environment vriables سیستم عامل ذخیره می شود تا برای پروژه های دیگر هم بتوان ازن همین تنظیمات استفاده کرد اما ما بقی تنظیمات تحت فایل exportparams در کنار پروژه ذخیره می ماند و شما می توانید با جابجا کردن کل پوشه روی سیستم عامل خود و یا حتی سیستم عامل دیگری از همین تنظیمات استفاده کنید.

روش خطا یابی

به صورت کلی اگر متوجه شدید خروجی نرم افزار ایجاد نشده امّا فایل ExporterGenerator.bat بسته می شود، خطایی رخ داده که برای مشاهده متن خطا باید به روش زیر ExporterGenerator.bat را باز کنید:

1- دکمه ی shift کی برد را نگه داشته و کنار فایل ExporterGenerator.bat روی فولدر جاری راست کلیک نمایید. گزینه ای با عنوان open command window here در منوی باز شده ظاهر می شود که cmd را از همان آدرس باز می کند.
(این کار معادل است با اینکه cmd را باز کنید و به کمک دستور cd مسیر را به فولدر پروژه و فولدر ExporterGenerator.bat انتقال دهید)
2- در محیط cmd باز شده ExporterGenerator.bat را تایپ و گزینه Enter را فشار دهید تا ExporterGenerator.bat اجرا شود.
3- سپس به همان ترتیب قبل کار را پیش ببرید و حالا اگر خطایی رخ دهد در همان پنجره آن را می توانید مشاهده و به ترتیب اعلام شده آن را رفع کنید.

* برای اجرا شدن کامپایلر Adobe Air حتما باید Java Runtime Environment روی سیستم عامل شما نصب باشد.لینک دانلود