عکس پست "معرفی پکیج‌های متن‌باز درگاه پرداخت"

معرفی پکیج‌های متن‌باز درگاه پرداخت

۷ بهمن ۱۴۰۰
علیرضا زمانی

انجام تراکنش‌های آنلاین از نیاز های اجتناب‌ناپذیر خیلی از برنامه‌ها است اما هماهنگ کردن مراحل پرداخت با چالش‌هایی همراه است. برای مثال:

  • هر درگاه پرداخت API متفاوتی دارد.
  • تغییر درگاه پرداخت می‌تواند دشوار باشد و خطا‌های غیر منتظره ایجاد کند.
  • خطا‌های مختلفی ممکن است در پروسه‌ی پرداخت رخ دهد که برای هر درگاه متفاوت است.
  • در صورت کم شدن پول از حساب کاربر اما بر‌نگشتن به سایت شما ممکن است نا‌سازگاری ایجاد شود.
  • و...

استفاده از یک کتابخانه آماده که توسط افراد مختلف بار‌ها امتحان شده و برای سناریو‌های مختلف آماده شده است می‌تواند وقت زیادی برای شما ذخیره کند. در این پست قصد معرفی چند کتابخانه و پکیج برای پیاده سازی پرداخت آنلاین برای زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف را داریم.

پکیج‌های PHP و Laravel

shetabit/payment

این پکیج لاراولی برای پرداخت آنلاین توسط درگاه‌های مختلف پرداخت ساخته شده و در دو زبان فارسی و انگلیسی مستندات کامل دارد و در زمان نوشتن این پست از بیش از ۲۰ درگاه پرداخت پشتیبانی کامل می‌کند. حداقل ورژن لاراول مورد نیاز برای استفاده از این پکیج 5.5 می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر و نحوه استفاده به صفحه‌ی این پروژه مراجعه کنید. همچنین در صورتی که از لاراول استفاده نمی‌کنید می‌توانید از shetabit/multipay استفاده کنید.

larabook/gateway

این پکیج از ۱۰ درگاه مختلف پشتیبانی می‌کند اما متاسفانه دیگر پشتیبانی نمی‌شود.

پکیج‌های .NET

Parbad

این کتابخانه دات‌نت دارای مستندات کامل به زبان انگلیسی و مقاله آموزشی فارسی از نحوه کار کتابخانه است. از ASP.NET CORE، ASP.NET MVC و ASP.NET WebForms پشتیبانی می‌کند و در زمان نوشتن این پست از ۱۳ درگاه پرداخت مختلف پشتیبانی کامل می‌کند.

پکیج‌های Python و Django

AZ Iranian Bank Gateways

این کتابخانه پایتونی برای ارتباط با درگاه‌های بانک‌های ایرانی در جنگو (Django) توسعه داده شده است و مستندات کامل به همراه ویدیو‌های آموزشی دارد. در زمان نوشته شدن این پست، این کتابخانه از ۷ درگاه مختلف پشتیبانی می‌کند.

پکیج‌های JavaScript (Node.js)

Monopay

مونو‌پِی یک پکیج نود‌جی‌اس برای پرداخت آنلاین با درگاه‌های مختلف است که در دو زبان فارسی و انگلیسی مستندات کامل دارد و از TypeScript پشتیبانی کامل می‌کند و در زمان نوشتن این پست بیش از ۱۰ درگاه پرداخت مختلف را پشتیبانی می‌کند.

پکیج‌های Go

mohammadv184/gopayment

این پروژه نسبت به سایر پروژه‌های معرفی شده جدید‌تر است و مستندات کامل در زبان انگلیسی دارد. در زمان نوشته شدن این پست از ۵ درگاه مختلف پشتیبانی می‌کند.


⭐️ ستاره دادن به هر یک از پروژه‌های معرفی شده به گسترش آن‌ها کمک بزرگی می‌کند. پس اگر هر کدام از این پروژه‌ها را کاربردی یا جالب پیدا کردید، حتما به آن‌ها در گیت‌هاب ستاره بدهید.

عکس پروفایل علیرضا زمانی
علیرضا زمانی
@alitnk